Závěsný filtrační koš MAXI pro filtraci dešťové vody

Závěsný filtrační koš určený pro umístění do retenční nádrže pro filtraci dešťové vody. Maxi provedení pro střechy do 500 m2.

3 085,50 Kč 2 550 Kč bez DPH
Dostupnost: Na objednávku (naskladnění do 2 týdnů)
Možnosti doručení
Kód: 72402
Závěsný filtrační koš MAXI pro filtraci dešťové vody

Detailní popis produktu

Díky závěsnému filtračnímu koši v nádrži do ní nebudou ze střech splavovány nečistoty jako kamínky, listí, jehličí apod. Ochráníte tím čerpadlo proti poškození nasátím hrubší mechanické nečistoty. Voda v nádrži bude méně zahnívat a zbavíte se nepříjemného zápachu nebo zabarvení vody. Tento filtr bývá nazýván jako filtr hrubých nečistot.

Možnost vložení pod všechny průměry potrubí - DN110, DN125, DN160 i DN200. Rozpěra stavitelná v rozmezí 42 - 72 cm.

Instalace a čištění závěsného filtru:

Filtrační koš je opatřen třemi řetízkovými závěsy délky 100 cm, které jsou nahoře spojeny karabinou. Karabina je doplněna závěsným okem, které je navlečeno na stavitelné rozpěře. Rozpěra je na obou koncích vybavena ploškami, které po roztažení do požadované vzdálenosti položíte na okraje revizního otvoru nádrže. Rozpěru zajistíte v požadované poloze utažením dvou nerezových šroubků. Koš umístěte tak, aby do něj přitékající voda směřovala přímo. Přívodní potrubí doporučujeme opatřit kolenem. V případě potřeby prodlužte přítokové potrubí v nádrži tak, aby dosáhlo do filtru.

Při vytahování filtru z nádrže doporučujeme vyjmout i stavitelnou rozpěru, kolem které by se filtr špatně vytahovat. Poté odepněte karabinu ze závěsného oka a filtr propláchněte tekoucí vodou. Nedoporučujeme používat tlakové čističe. Filtr s rozpěrou vložte zpět do nádrže.

VÝHODY FILTRU:

- možnost dodatečné instalace do jakékoliv nádrže s jakýmkoliv průměrem potrubí
- snadná údržba a čištění filtru
- velmi dobrá účinnost filtru

Kategorie: PŘÍSLUŠENSTVÍ
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 7 kg
Průměr koše:: 40 cm
Výška koše:: 25 cm
Rozpěra stavitelná v rozmezí:: 42 - 72 cm