FILTR DEŠŤOVÉ VODY V ŠACHTĚ DN110 filtr na dešťovou vodu

Filtr na dešťovou vodu před nádrží pro jeden nebo dva přítoky DN110 a střechy do 300m2.

2 988,70 Kč 2 470 Kč bez DPH 2,99 Kč / 1 l
Dostupnost: Na objednávku (naskladnění do 2 týdnů)
Možnosti doručení
Kód: 72401
FILTR DEŠŤOVÉ VODY V ŠACHTĚ DN110 filtr na dešťovou vodu
Filtr v šachtě na dešťovou vodu a
Včetně poklopu pro uzavření
ZDARMAZDARMA

Detailní popis produktu

Nečistoty jsou zachytávány ve vyjímatelném koši. Filtrací dešťové vody ještě před akumulací v nádrží dosáhnete její vyšší kvality a delší trvanlivosti. Srážky stékající přímo do nádrže ji totiž postupně zanášejí biologickými nečistotami (jehličí, listí, mech...). Ty v nádrží zahnívají, zkracují trvanlivost vody a způsobují její nepříjemný zápach a zabarvení. Filtrací srážkové vody eliminujete možnost ucpání čerpadla. 

Možnosti připojení a použití

Na filtru jsou připraveny 4 připojovací kusy umožňující jednoduché napojení na potrubí průměru DN 110, které jsou z výroby zaslepeny. Chcete-li dodat filtr plně připravený k napojení, rádi Vám zdarma požadované záslepky odstraníme.

1. způsob: Připojení jednoho potrubí nahoře + odtok dole. V tomto případě bude vždy přefiltrována veškerá voda přitékající do filtru.
2. způsob: Připojení obou potrubí v horní části, kdy jedno funguje jako přítok a druhé jako bezpečností přepad v případě přeplnění filtru + odtok dole. Účinnost filtru je v tomto případě 95%.
3. způsob: Připojení obou potrubí nahoře, přičemž jsou obě strany využívány jako přítok z okapového svodu. V této variantě použijte obě odtokové trubky, které můžete za filtrem spojit do jednoho s minimálním průměrem DN125.

Instalace a čistění:

Filtr připojte na potrubí s dešťovou vodou v zemi před nádrží. Pokud na filtr připojíte 2 přívodní potrubí, doporučujeme využít obou odtokových potrubí pro zachování průtočnosti. Poklop filtru by měl končit zároveň s okolním terénem nebo nad jeho úrovní. Vede-li potrubí hlouběji v zemi, využijte nástavců pro prodloužení části filtru pod poklopem. Nástavce se vyrábějí ve výšce 20cm a 35cm a jsou vzájemně kombinovatelné.

Při čištění odšroubujte zajišťovací šrouby v poklopu, vyjměte filtrační koš a propláchněte jej proudem čisté vody. Nepoužívejte tlakové čističe, filtrační koš by mohly poškodil. Po omytí koše jej vložte zpět do těla filtru a poklop zajistěte ocelovými šrouby. Frekvenci čištění provádějte dle znečištění filtračního koše, doporučujeme alespoň jednou za 3 měsíce nebo po prudkém dešti. Znečištěný filtrační koš snižuje průtočnost filtru.

Rozměry:

Výška: 51,5 cm
Průměr poklopu: 35 cm
Průměr těla: 33 cm
Rozdíl mezi výškou přítoku a odtoku: 31 cm
Hmotnost: 3,5 kg

Hlavní výhody:
Jednoduchá montáž - SKUTEČNĚ BEZ BETONÁŽE

 Kvalitní certifikovaný plast 1. jakosti - 100 % vodotěsnost
 Konstrukce která zajišťuje vysokou pevnost
 Nízká hmotnost

 

Další příslušenství můžete vybírat v kategorii

IMG_prislusenstvi

 
DOKUMENTY KE STAŽENÍ

Výkres s rozměry

 

Kategorie: SORTIMENT
Záruka: 10 let
Hmotnost: 3.5 kg
Výška: 51,5 cm
Průměr poklopu: 35 cm
Průmer těla: 33 cm
Rozdíl mezi výškou přítoku a odtoku: 31 cm